• Študijný  odbor :   6362 M  KOZMETIČKA A VIZÁŽISTKA

Absolvent študijného odboru 6362 M kozmetička a vizážistka   je pripravený pre kvalifikované vykonávanie kozmetických a vizážistických činností. Má vedomosti  z oblasti kozmetiky, materiálov,   zdravovedy, estetickej výchovy a vizáže, psychológie, ekonomiky, prístrojov a zariadení, techniky líčenia a úpravy účesov, hygieny, bezpečnosti pri práci, z oblasti podnikania v trhovej ekonomike, z hospodárenia v malých podnikoch, z pracovného práva, z kontaktu so zákazníkom, komunikácie, etiky, cudzích jazykov. Je schopný pracovať samostatne, ale aj v kolektíve, vie poskytovať poradenskú službu zákazníkovi, sústavne sledovať odbornú, ekonomickú literatúru, nové trendy v odbore, dodržiavať zásady etiky, konať v súlade s právnymi normami spoločnosti, zásadami humanizmu a demokracie.

Absolvent ovláda kompletné kozmetické ošetrenie tváre, tela a rúk manuálne aj s prístrojovou technikou, základné druhy líčenia s korekciou tváre na základe estetického cítenia a módnych trendov,  ovláda odbornú terminológiu vo svojom odbore a vie aplikovať všeobecné poznatky, pojmy a zásady pri riešení praktických úloh. Pozná zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, protipožiarnej ochrany a ochrany životného prostredia v príslušnej oblasti.

Absolvent tohto odboru sa uplatní ako odborný zamestnanec kozmetických a vizážistických služieb na prevádzkach  malých a stredných firiem, v živnostenských zariadeniach, ako zamestnanec firiem zaoberajúcimi sa výrobkami dekoratívnej a telovej kozmetiky.  Okrem uvedených uplatnení študijný odbor pripravil žiaka aj na štúdium na vysokých školách príbuzného zamerania.

UPLATNENIE ABSOLVENTA

Absolvent je schopný uplatniť sa v kozmetických a vizážistických salónoch  v SR a EÚ v týchto oblastiach:

• vlastná podnikateľská činnosť v odbore
      • odborné poradenstvo v kozmetických a vizážistických službách
      • ako výkonný pracovník, ktorý zvládne kompletné ošetrenie tváre a  tela manuálne aj s prístrojovou technikou