• Absolvent študijného odboru 8261 M propagačná grafika je kvalifikovaný odborník v oblasti grafického dizajnu, propagačnej grafiky a tvorivého i realizačného procesu komunikačných technológií, teda v celej šírke prostriedkov a foriem pôsobenia súčasnej vizuálnej kultúry. Je schopný samostatne tvoriť, organizovať, realizovať a prezentovať vlastnú umeleckú tvorbu. Podporou v budúcom profesionálnom uplatnení sa sú vedomosti z dejín výtvarnej kultúry, ekonomiky, technológie, písma, navrhovania, počítačovej grafiky, výtvarnej prípravy, figurálneho kreslenia a intermediálnej tvorby. Je schopný zaradiť sa do praxe samostatne, aj v tímovom zoskupení, napr. v reklamných a propagačných agentúrach. Je spôsobilý poskytovať odborné poradenstvo pri zvládnutí techniky propagácie a reklamy s novými elektronickými médiami.

Absolvent získal schopnosť komunikovať v cudzom jazyku, riešiť problémové úlohy a pracovať v tíme. Aktívne sa zapájať do spoločnosti a svoje vedomosti  a zručnosti priebežne aktualizovať. Je schopný preberať zodpovednosť za vlastnú prácu a za prácu iných. Získal zručnosti pre prácu  s rôznymi druhmi počítačových programov, vie pracovať s aplikačným programom potrebným pre výkon povolania. Naučil sa efektívne využívať informačné a komunikačné technológie pre svoj osobný rast a výkonnosť v práci. Ovláda odbornú terminológiu a technologické postupy typické pre oblasť svojho povolania. Pozná zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, protipožiarnej ochrany a ochrany životného prostredia v príslušnej oblasti.

Okrem uvedených uplatnení študijný odbor pripravil žiaka aj na štúdium na vysokých školách príbuzného zamerania.

• Stránku pripravujeme

Táto stránka sa zatiaľ pripravuje